Impresje

Muzyka

Nie mogę powiedzieć, że "interesuję się muzyką", ale na pewno lubię jej słuchać i lubię się nią dzielić, a dzięki youtube stało się to bardzo proste. Filmiki wklejam w gadżecie, więc nie są archiwizowane, dlatego postanowiłam stworzyć sobie takie archiwum tutaj. 
Miłego słuchania! ;)

LpDataWykonawcaTytułKomentarze

13 komentarzy:

 1. Masz rację, parę pozycji jest naprawdę wspaniałe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie te piosenki bardzo lubię, choć oczywiście nie wszystkie są arcydziełami. Cieszę się, że kilka Ci się spodobało, choć akurat jazzu to tu raczej nie ma;) Jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 3. + za Florence.
  Ta piosenka piekielnie kojarzy mi się z Elżbietą I, a ściśle to z jej koronacją (w wersji nieco upiększonej, rzecz jasna).

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaskoczyło mnie Twoje skojarzenie:). Piosenka jest raczej smutna, a w dniu koronacji Elżbieta I musiała być przeszczęśliwa. A może chodzi o rude włosy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że to nie o słowa (które zresztą wpasowałyby się bez problemu do jej życiorysu), a o muzykę głównie mi chodzi :) Podniosłość, połączenie wszystkich elementów, no i harfa plus bębny! Ja jestem wyczulona na takie rzeczy. Nie wróżę sobie kariery reżyserskiej, ale ta piosenka jak żadna inna nadaje się do tej sceny.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznaję, że nie uważam Florence Welch za jakąś wyjątkową wokalistkę, nie jest to też mój ulubiony gatunek muzyki. Po prostu "Cosmic love" podoba mi się i już, ale z Elżbietą I jednak nie kojarzy mi się z żadnej strony:).

  OdpowiedzUsuń
 7. O, widzę wiele znajomych tytułów - między innymi Archive ("Again") - zespół który uwielbiam zwłaszcza za tę piosenkę (i za kilka innych, np. Kings of speed czy Words on signs). Nirvanę darzę wielkim sentymentem, lubię ten zespół. I Myslovitz, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Smiths, Florence + The Machine.. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miło, że ktoś podziela moje muzyczne zainteresowania, przynajmniej częściowo:).

  OdpowiedzUsuń
 9. OJOJ, brakuje jeszcze działu z filmami abym pokochała Cię całym umysłem. ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawniej starałam się być na bieżąco, ale teraz filmy oglądam stosunkowo rzadko, więc i pisać nie ma o czym:).

   Ciekawa jestem, które utwory z tej listy podobają Ci się najbardziej.

   Usuń
 10. Sporo dobrej, rockowej muzyki. Szanuję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś dodałam do tej listy coś zupełnie innego, sentymentalnego, ale i takie utwory lubię:).

   Usuń

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa". Z drugiej strony lubię meandrujące dyskusje, więc komentarze nie na temat również są tu mile widziane;).

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.