Impresje

poniedziałek, 24 października 2016

Nie składamy parasolek!!!Dziś między godziną 18 a 19:30 spotykamy się na krakowskich Błoniach! Wskazane zabranie parasolki i latarki lub czegoś w tym rodzaju. Więcej informacji o tym wydarzeniu na facebooku.


4 komentarze:

 1. Skąd się wzięło powiedzenie "Nie składamy parasolek"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z życia chyba:). 3 października, kiedy czarny protest odbył się po raz pierwszy, padało, więc uczestnicy szli pod parasolkami i stały się one jakby symbolem tamtego wydarzenia. Podobno w 1919 roku delegacja pań udała się pod willę Piłsudskiego, żeby domagać się przyznania kobietom praw wyborczych. Czekały na mrozie wiele godzin i przypominały o swojej obecności stukając parasolkami - są dwie wersje - w ulicę albo w okiennice willi. Podziałało.

   Wspomniane hasło nawiązuje również do zwrotu "składać broń", czyli poddawać się. Nie zamierzamy tego robić. Nie można pozwalać na panoszenie się barbarzyństwa. Nie składamy parasolek!

   Usuń
  2. ładna historyczna anegdota, nie wiedziałem o tym.
   historia naprawdę kołem się toczy...
   zmokłem w tym pierwszym deszczu, byłem też na Mamy dość i parasolkę rozświetliłem też.
   teraz mam własną parasolkę, pożyczoną od koleżanki mojej mamy i nie składam jej.

   Usuń
  3. Trzeciego wersu nie rozumiem. Poza tym, skoro pożyczyłeś parasolkę, to chyba nie jest Twoja "własna"?. Czepiam się, ale Twoja wypowiedź zapisana jest nieco niechlujnie.

   Usuń

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa". Z drugiej strony lubię meandrujące dyskusje, więc komentarze nie na temat również są tu mile widziane;).