Impresje

środa, 23 grudnia 2015

Torsje

Kiedy PiS wygrało wybory parlamentarne, spodziewałam się, że będzie trochę strasznie, ale przede wszystkim śmiesznie, a właściwie żenująco - jak za czasów niesławnej IV RP. Nawet przez chwilę nie wyobrażałam sobie jednak, że Jarosław Kaczyński poważy się tak bezczelnie i po chamsku podeptać i opluć podstawę demokracji, czyli zapisany w konstytucji trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Włos się jeży i oko bieleje.

I kto, no kto występuje w imieniu PiS w sprawach związanych z zamachem na Trybunał Konstytucyjny? Ależ poseł Stanisław Piotrowicz we własnej osobie, który zasłynął między innymi umorzeniem sprawy księdza pedofila z Tylawy, bo uwierzył lub chciał uwierzyć, że ksiądz wcale nie molestował dzieci, tylko masował je tu i ówdzie w celach bioenergoterapeutycznych (polecam tekst Wojciecha Tochmana na ten temat). Sprawę wznowiono w innej prokuraturze, ksiądz został skazany (na karę oczywiście zupełnie nieadekwatną do jego czynów, ale jednak). Przypominam, że ten poseł jest obecnie przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Ohyda i żenada. Za każdym razem, kiedy widzę, jak pan Piotrowicz peroruje na temat prawa, konstytucji, moralności, robi mi się po prostu niedobrze.

Andrzej Duda podpisuje potulnie wszystko, co mu tylko macierzysta partia podsunie. Nawet jego promotor z UJ uważa, że prezydent łamie konstytucję. Protestują organizacje i instytucje prawnicze, zasłużeni politycy i naukowcy, ale też zwykli ludzie. Z obozu rządzącego w odpowiedzi słychać tylko inwektywy i arogancki śmiech. Kto nie z nami, ten najgorszego sortu. TKM w całej okazałości.

Najgorsza, najbardziej dołująca jest tymczasowa bezsilność wobec aktualnie rządzących. Bezsilna jest opozycja, bezsilni jesteśmy my - obywatele. PiS lekceważy każdego, kto nie jest Jarosławem Kaczyńskim, każdą instytucję, której jeszcze nie zagarnęło. Uważa, że ma do tego prawo, bo wygrało wybory, mimo że głosowało na tę partię tylko niecałe 38 procent Polaków, którym zechciało się pójść do lokalu wyborczego, a przecież połowa nie poszła wcale i może teraz tego żałuje.

Jarosław Kaczyński i jego posłuszni poplecznicy spodziewają się, że jałmużną w postaci 500 zł kupią sobie możliwość rządzenia i uchwalania wszystkich ustaw, na jakie im przyjdzie ochota. Mam nadzieję, że rozsądni ludzie, których - wierzę w to - w tym kraju jednak nie brakuje, będą ich działania obserwować, piętnować i pamiętać. I że ta kadencja okaże się jeszcze krótsza niż poprzednia.

Źródło: NowoczesnyMaoizm

6 komentarzy:

 1. Nic dodać, nic ująć. Jednoczę się w nadziei na jak najkrótszą kadencję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat mało świąteczny, ale szlag mnie trafia już od kilku tygodni i musiałam gdzieś się pożalić.

   Usuń
  2. No i minęły ponad 2 tygodnie i jest jeszcze gorzej, a szlag mnie trafia jeszcze większy...

   Usuń
  3. Można mieć tylko nadzieję, że trafi większą liczbę osób i że coś z tego wyniknie.

   Usuń
 2. No cóż, mamy cośmy chcieli - przecież to Polacy wybrali PIS, bo wszystkim już tak PO obrzydło. Teraz wystarczyły 2 miesiące, by się przypomniało co się wyrabiało 8 lat temu - niestety teraz jest na to za późno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi właśni rodzice, daleko nie szukając, głosowali na PiS - chodziło im przede wszystkim o reformę emerytalną. Na tę partię głosowało też sporo młodych osób. Tak na marginesie, odnoszę wrażenie, że młodzież jest zaskakująco konserwatywna pod pewnymi względami - może to kwestia tego ureligijnienia wszystkich możliwych sfer życia, do którego jest wdrażana od przedszkola. Ona IV RP nie pamięta, zresztą uważam,że aktualne pomysły prezesa są o wiele bardziej niebezpieczne niż te z czasów poprzednich rządów. Myślałam, że parlament spadł na dno, kiedy wicemarszałkiem sejmu został Andrzej - jak można prostytutkę zgwałcić - Lepper, ale nie, teraz jest gorzej. Bo obecni posłowie PiS może i lepiej się ubierają, może i używają zdań bardziej złożonych, ale to dokładnie ta sama liga, tylko jeszcze bardziej obłudna.

   Usuń

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa". Z drugiej strony lubię meandrujące dyskusje, więc komentarze nie na temat również są tu mile widziane;).